Poznaj sposoby jak odbudować i nabrać pewności siebie. 

Z definicji pewność siebie to stan emocjonalny odzwierciedlający wiarę we własne umiejętności, wartości czy kompetencje. Często nazywana odwagą, hardością, zdecydowaniem, dumą, zuchwałością, swobodą, a nawet butą. Jednak pewność siebie to niewątpliwie wartościowy atut, który ma pozytywny wpływ na wiele obszarów życia. Przekonaj się jak ją budować i w czym może pomóc ci PSYCH-K® jeśli chcesz ją odbudować. 

Czym jest pewność siebie i jak pomaga w życiu? 

Pewność siebie pomaga skutecznie osiągać cele, wpływając na wysoki poziom motywacji, co przekłada się na poczucie własnej wartości, a także zdolność do pokonywania przeszkód.

Wpływa pozytywnie na budowanie relacji interpersonalnych, pozwala budować trwałe i zdrowe relacje i pozytywny wizerunek. Dzięki pewności siebie jesteśmy dobrze postrzegani przez otoczenie jako osoby otwarte, kompetentne i wiarygodne. 

Daje nam lepsze samopoczucie, co związane jest z poczuciem własnej wartości i zadowoleniem z siebie. Pomaga podejmować wyzwania i zaakceptować większe ryzyko, co prowadzi do często do rozwoju i przekłada się na osiąganie sukcesu.

Jak odzyskać pewność siebie: Dlaczego niektórzy potrzebują odbudowywać pewność siebie, kiedy ją utracili i dlaczego? 

Muszę ci powiedzieć, że urodziłeś się ze 100% pewnością siebie. Zauważ każde małe dziecko myśli, że jest “pępkiem świata”, że świat się kręci wokół nich i nie ma nic więcej poza nim i rodzicami, którzy są mu potrzebni, aby przetrwał. Gdy uczyłeś się chodzić nie miałeś z tyłu głowy lęku “boję się, że mi się nie uda”, gdy marchewka ci nie smakowała, wypluwałeś ją, zamiast uważać, że inni wiedzą lepiej od ciebie, co ci smakuje. Ostatni przykład: gdy miałeś 3 latka, nie miałeś oporów, aby na głos powiedzieć, ale “ja nie lubię tej cioci”, “potrzebuję teraz Ciebie mamo”

Śmiało wyrażałeś siebie i swoje potrzeby. Do czasu. Do czasu gdy ktoś zaczął cię “ciosać” ciosać Twoją osobowość, wkładać w normy społeczne, nakładać na ciebie etykietki lub co najgorsze wyśmiewać się z Twoich potrzeb, emocji lub po prostu z ciebie. Pewność siebie znika gdy Pani w podstawówce stawia cię pod tablicą i karze śpiewać piosenkę, a ty nie masz głosu Podsiadły. Gdy chcesz zadbać o siebie i mówisz – nie będę psuł tych książek z biblioteki dostajesz etykietkę “tchórz”. Przykładów można mnożyć i mnożyć. 

Skupmy się teraz na Tobie dorosłym. Co teraz możesz zrobić. 

Brian Tracy celnie ujął, że „Czynnikiem umacniającym poczucie pewności siebie jest akceptowanie siebie jako wartościowej osoby” I tu należy pamiętać, że pewność siebie to nie perfekcjonizm, a celowe i świadome działania w pełnej akceptacji napotkanych przeszkód i popełnionych błędów.

Jak mieć jeszcze większą pewność siebie

Jednym z obszarów, nad którym pracuje z moimi Partnerami w PSYCH-K® jest właśnie identyfikacja i zmiana negatywnych przekonań, które nas ograniczają. Właśnie za brakiem pewności siebie stoi niskie poczucie wartości, które należy zbudować na nowo. W czasie sesji pracujemy nad zbudowaniem nowej tożsamości, tak by zbudować poczucie własnej wartości od podstaw oraz częściej spotykam w swoim gabinecie mężczyzn, którzy borykają się z brakiem pewności siebie. Zarówno w relacjach partnerskich jak i w pracy czy życiu osobistym. Często walczą z nałogami, które ukrywają ich niskie poczucie wartości i wewnętrzną słabość.

W sieci znajdziesz też wiele rodzajów szkoleń i kursów w stylu “trening pewności siebie dla dorosłych”, jeśli masz czas – proszę bardzo. Zajęcia te będą opierały się głównie na: wizualizacjach, pracy z lustrem, odważaniem się na nowe wyzwania, wykształcenie nowej postawy ciała – która doda Ci pewności siebie. 

Jak podnieść pewność siebie u dziecka lub nastolatka?

W budowaniu pewności siebie u dzieci największa role odgrywa postawa rodziców, która realnie wpływanie na rozwój i przyszły sukces w życiu Twojej pociechy. Pamiętaj, by doceniać wysiłek dziecka, postępy i starania. Nie porównuj a, zamiast tego okaż zrozumienie i wsparcie.

Na pewno pamiętasz komentarze słyszane od swoich rodziców „nie dasz rady, to za trudne”. Zapewne za każdym razem, kiedy w pracy miałeś przed tobą nowe wyzwanie, wracały do ciebie te negatywne emocje z tamtego momentu zapisane ciele. Niejednokrotnie mógł towarzyszyć im paraliżujący strach, który odczuwałeś w dzieciństwie.

Dziś Ty tworząc bezpieczne środowisko i stawiając realne do osiągnięcia cele, w których realizacji pomagasz, masz wpływ na zwiększenie pewności siebie u dziecka. Zadbaj o to, by widziało i słyszało, jak Ty dbasz o siebie i wzmacniasz samoocenę i pewność siebie. Żeby podnieść pewność siebie u dziecka, stań się rodzicem budujący poczucie sprawczości u dziecka, musisz zacząć prace nad jego szczęściem od siebie.

PSYCH-K® zwiększa pewność siebie 

Pewność siebie jest kluczową cechą każdego człowieka. Rodzi się z pamięci o efektach dotychczasowych starań dlatego, tak ważny jest nawyk o pamiętaniu o własnych sukcesach.

Do budowania pewności siebie w PSYCH-K® będziemy używać pozytywnych, wspierających ciebie twierdzeń (dla każdego indywidualnych) takich jak: 

  • jestem wartościowy taki jaki jestem,
  • kocham i akceptuję siebie w pełni,
  • z każdym dniem jestem lepszą wersją siebie,
  • znam swoje mocne strony i umie je wykorzystać,
  • to bezpieczne wypowiadać otwarcie swoje zdanie,
  • akceptuje swoje słabe strony. 

Gdy napotkamy obszar, gdzie jest uwięzionych dużo negatywnych emocji takich jak lęk, uraza, stres czy żal, pracujemy z tymi emocjami. W wyniku tego nadal będziesz pamiętał fakty, ale już bez emocji. Partnerzy na sesjach mówią, że jest to uwalniające uczucie jakby “to nie było już ich”. 

Na koniec należy wykonać małe kroki akcji, które udowodnią Ci, że nowe potencjały na dobre zagościły w Twojej podświadomości. 

Nie musisz mi wierzyć na słowo. Przeczytaj opinie innych, którzy są już po swoich sesjach.https://www.monikasielicka.pl/produkt/sesja-psych-k-90-minut/#reviews  Jeśli czujesz, że to coś dla ciebie zapraszam cię w tę drogę właśnie ze mną nasesję PSYCH-K.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *