Jak radzić sobie ze stresem ?

Zanim odpowiem na to pytanie, muszę Ci nakreślić, że nasze mózgi ewolucyjnie są przyzwyczajone do szukania zagrożeń, stresorów i innych niebezpieczeństw. Jeśli człowiek jaskiniowy chciał przeżyć (celem układu limbicznego jest głównie przetrwanie gatunku), to musiał mieć oczy dookoła głowy. Słysząc szelest, w trawie nie spodziewał się pozytywnych sytuacji, natomiast był w gotowości odeprzeć atak np. jakiegoś drapieżnika. I tak przez setki lat powtarzany schemat zakodował się na najstarszym obszarze naszego mózgu (mózg gadzi) i dalej funkcjonuje w obecnych czasach. Nasz Jaskiniowiec nie wiedział, co to ćwiczenia oddechowe na stres i jak poradzić sobie ze stresem. Nie widział co to joga, bieganie było dla niego ucieczką, a nie formą relaksu — nie miał pojęcia, jak ważne jest, aby rozładować stres. A już na pewno nie znał PSYCH-K®, metody, o której przeczytasz poniżej, metody, która neutralizuje stres już podczas trwania sesji.

Jak opanować stres, którego doświadczył nasz Jaskiniowiec?

Jaskiniowiec jest przykładem, że niezależnie w jakich czasach żyjemy, nasz mózg od urodzenia jest przystosowany do tego, by wypatrywać zagrożeń.

Teraz mamy dedlajny, egzaminy, prośby o podwyżkę, wychowujemy dzieci, łączymy to z pracą zawodową. Powodem stresu są również rozstania, utrata bliskiej osoby, problemy finansowe czy pandemia, która w niejednej osobie wywołała atak paniki. Mamy do czynienia ze stresem praktycznie każdego dnia.

Możesz je opanować ćwiczeniami fizycznymi, lepszą higieną snu, medytacją, technikami relaksacji czy PSYCH-K®. Silny stres jest przyczyną wielu chorób m.in. nerwicy lękowej, niezneutralizowany pozostaje w ciele. Może dotyczyć zarówno ciebie (stres w pracy), jak i twojego dziecka (szkoła, przedszkole).

3 techniki radzenia sobie ze stresem.  

To jak możesz na co dzień kontrolować stres w podstawowy sposób. Poniżej kilka przykładów jak radzić sobie ze stresem i jak redukować stres.

Oto co pomaga na stres:

  • Wykonuj regularnie ćwiczenia na stres: Szybkim spacerem zwiększając swoje tętno do 120-180 uderzeń serca na minutę obniżysz kortyzol (poziom stresu),
  • Sen pozwala rozładować stres: Wyśpij się! Tak, 7- 8 godzin nieprzerwanego i regularnego snu zmniejszy twój poziom stresu,
  • Korzystaj z pozostałych domowych sposobów na stres: Przytulaj się codziennie po kilka minut do dziecka, partnera czy pupila. Serotonina i oksytocyna to kolejne hormony szczęścia, dzięki którym zmniejszymy napięcie.

Znajdź swój sposób na stres tak, żeby przestał on paraliżować ciebie i twoje życie. Natomiast jeśli ww. metody już znasz i nie przynoszą efektów, twój stres jest permanentny, możesz pozbyć się go ze mną za pomocą metody PSYCH-K®.

W poprzednich wpisach dowiesz się, o tym, jak przekonania wpływają na nasze życie. Dzisiaj chciałabym Ci również bliżej opowiedzieć o technice PSYCH-K®, która pomaga wielu osobom właśnie w walce ze stresem i lękami.

Czytaj także: Jak odkryć podświadomość i zmienić swoje życie? 

 PSYCH-K® jako technika radzenia sobie ze stresem  

Dzisiaj będzie na przykładach, chcę Ci pokazać, że nie musisz się bać, nie musisz żyć w stresie w pracy. Zastanawiać się, czy jestem wystarczająca, stresować się swoim szefem i jego przytykami. Możesz odrzucić poczucie przygnębienia, a wszystko to, co do tej pory tak cię stresowało będzie dla ciebie bez znaczenia. Jedna z moich Partnerek (w PSCYH-K® mówimy o Partnerach, nie o Klientach czy Pacjentach)  podczas sesji miała ataki paniki w środkach komunikacji miejskiej, a jej podróżowanie obarczone było dużym stresem. Jak udało jej się pokonać stres?

“Samolot, wąskie korytarze w pociągu, ciasne przedziały, autobusy pełne ludzi, tunele, garaże podziemne, a nawet kolejki do kasy wzbudzały we mnie niepokój i ataki paniki. Unikałam miejsc i sytuacji, które mogłyby dać te nieprzyjemne emocje. Chodziłam schodami, nie zamykałam się w toaletach publicznych, przed wejściem do autobusu, zdejmowałem szalik i wszystko co mogłoby dodatkowo podnieść temperaturę ciała, stawałam zawsze przy oknie (sprawdzając wcześniej czy sie otwiera)”. Na sesji ze mną zmieniliśmy percepcję jej stresu. Spowodowaliśmy, że jej stosunek do komunikacji stał się ambiwalentny. Metodą PSYCH-K®, zneutralizowałyśmy ładunek emocjonalny, a Partnerka wreszcie poczuła ulgę. Ten ogromny kamień, który na niej ciążył, odpuścił. Teraz jej ciało i emocje są spokojne. I jak sama pisze “Podróżuje bez stresu i lęku. Jest normalnie” Jeśli tak jak moja Partnerka chcesz żyć w spokoju, pozbyć się silnych czynników wywołujących stres, zamartwianie się i odczuć ulgę w sferze zawodowej, prywatnej czy rodzinnej zapraszam cię na sesję PSYCH-K. Pokażę Ci jak odzyskać spokój, jak poradzić sobie ze stresem i jak zredukować stres.

Czytaj także: Jak pokonać stres przed wystąpieniami publicznymi oraz lęk przed oceną?

1 thought on “Jak radzić sobie ze stresem ?”

  1. Pingback: Dr Bruce Lipton: książki i teorie. Czym jest "Biologia Przekonań"?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *